Public TV'den tartışmalı bir şekilde ayrılmasının ardından “Yedi Çılgın Olan” başka bir kanalda geri dönüyor

Doğal

New member
Program, başlangıçta yarım saatlik formatta ve hafta sonu iki gün (Cumartesi ve Pazar günleri saat 12:30) sıklığında gerçekleştirilmektedir. Yedi aptal 29 Haziran Cumartesi günü gazetecinin ev sahipliğinde yayına dönüyor Cristina Mucci ve Şehir Kanalı'nın yanında.

Hava dışarı çıktıktan sonra Kamu TVŞu anda akıbeti belirsiz olan Cristina Mucci bunu kamuoyuna duyurmaya karar verdim Demokrasinin yeniden toparlanmasının şafağında doğan tarihi program Kanal 13, özelleştirilmeden önce hâlâ devletin elindeyken, kamu televizyonunda yayınlanmıyordu çünkü kimse onu arayıp kanalın devam etmediğini ya da tam tersini söylememişti. Ulusal Devlet kanalından kendisine ne olacağını anlatacak bir yetkili yoktu. Yedi aptal.

Son kitabı Mucci'ye bine yakın destek geldi. Lugonlar Son zamanlarda ülkenin kültür ve sanat sahnesinin büyük bir kısmının ve yurt dışından şahsiyetlerin yer aldığı televizyon dizileri gibi kitapçılarda da karşımıza çıktı. Diğerlerinin yanı sıra Carlos Fuentes, Marios Vargas Llosa, Ray Bradbury, Augusto Roa Bastos, Fernando Savater, Mario Benedetti, José Saramago, Arturo Pérez Reverte, Manuel Vázquez Montalbán, Isabel Allende, Gilles Lipovetsky, Juan Goytisolo, Elena Poniatowska, José Donoso, Jorge Edwards, Ariel Dorfman, Eduardo Galeano, Jon Lee Anderson, Rosa Montero, Mario Monicelli, Leonardo Padura, Henning Mankell, Michel Houellebecq, Alain Rouquié, Javier Cercas, Almudena Grandes, Nélida Piñón, Sergio Ramírez, Laura Restrepo, Pierre Lemaitre, Guillermo Arriaga ve Paul Auster.

Mucci, Liliana Heker'le birlikte.

Bu yılki Buenos Aires Kitap Fuarı'nda program ve ev sahibi tazminat aldı.

Yedi aptal Arjantin televizyonunun öncü kültürel döngüsüdür ve İspanyolca konuşulan tüm ülkelerde benzersiz bir kalıcılık örneği, kitapların tanıtım ve dağıtımına adanmış, kültürel aktiviteye ve çoğul tartışmaya. Tarafından tasarlandı, üretildi ve barındırıldı Cristina Mucci 36 sezondur yayında.

Köşe yazarlarının olmadığı yarım saatlik bir formatta olacak. “Menem döneminde halk televizyonunu bırakıp kablolu televizyona geçtiğimde bu formatla ayrıldım. O zaman idealdi. Cumartesi öğlen programı ulusal televizyonda yaptığım son programdı. İlk program zaten kaydedildi” yorumunu yaptı. Cristina Mucci dergiye N.

29 Haziran Cumartesi günü öğle saatlerinde Canal de la Ciudad'da izlenecek ilk yayının konukları, son romanları aynı tarihsel dönemde, 1970'lerde, 19. yüzyılın ortalarında geçen iki yazar. Devletin inşası, malonlar, medeniyet ve barbarlık: Daniel Gubel ile Kötü kadın Ve Alvaro Abós ile yanan şapel” yorumunu yaptı sürücü.

Gelecek hafta ikinci yayın için Mucci ziyaretini bekliyordu Liliana Heker, sayısının açılışını yapan yazar Kitap fuarı bu yıl ve üçüncü programda olacaklar Ana María Shua ve Guillermo Saccomano.

Kilometre Taşları

Yedi aptal 1987'de başladı Unutulmaz konuklarla Kanal 13'te. İlk program ev sahipliği yaptı. Cristina Mucci ve gazetecilerin unutulmaz yazarı ve öğretmeni Tomás Eloy Martínez.

“İlk programda Osvaldo Soriano, Dalmiro Sáenz ve Jacobo Timerman'ın yer alması lüksüne sahiptik. Ne yazık ki kaydedilmedi. Bu bir tartışma masasıydı. Sonra Tomás'ın Alberto Laiseca ile röportaj yaptığı kısa bir blok vardı ve benim de romanını yeni yayınlayan Liliana Heker ile röportaj yaptığım başka bir blok vardı. bölünme bölgesi“, Unutma Mucci. O romanla, Heker Başka bir başlık seçen yayıncısına karşı mücadeleyi kazandı; bu, yazarın reddettiği ve etiketleri değiştirdiği bir değişiklikti.

Biz sorarız Cristina Mucci Özel bir nedenden dolayı en çok hangi programları hatırladığınıza ve program arşivinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. “Osvaldo Soriano, Ricardo Piglia ve Juan José Saer programa birkaç kez geldi. Ancak en çok yayılanı David Viñas ile Beatriz Sarlo arasında entelektüelin stüdyodan ayrılmasıyla sonuçlanan tartışmaydı” diye anımsıyor sunucu.

Sunucu, web sitesinde şunu söylüyor: Yedi aptalBaşlığı Roberto Arlt'a saygı duruşu niteliğinde olan, “Demokrasinin dönüşünden dört yıl sonra, ülkede kültürel programa dair hiçbir model yoktu. Evet, çok ünlü bir Fransız vardı; Kesme işaretleriBernard Pivot'un, yayınlarını Fransız Büyükelçiliği'nin merkezinde bıktıracak kadar izlediğimi hatırladığım”.

Mucci, María Moreno'yla birlikte.
Mucci, María Moreno'yla birlikte.

O zamanki müdahaleci Carlos Gaustein projeyi onayladı ve Mucci, televizyonda “hala bir tür hayranlık uyandıran” ilk demokrasi kültürel programıyla çıkış yapacağını öğrendiğinde, dönüşünde tanıştığı Tomás Eloy Martínez'i düşündüm. sürgünden. Harika kültürünün yanı sıra, Tomás'ın kariyerinin başında çalıştığı için deneyimi de vardı. TelegeceMónica Cahen D'Anvers ve Andrés Percivale ile birlikte.”

1988'de bisiklet sözleşmesini yenilemediler ama o zamanın Kültür Bakanı, Rodolfo Rabanal, onu 2023'ün sonuna kadar evi olan ATC'ye (şimdiki Kanal 7) götürmeyi önerdi.

Yedi aptal 2004'te, Néstor Kirchner'in iktidarda olduğu dönemde beyazperdede bir başka ayaklanma daha yaşandı, ancak ulusal ve uluslararası düzeyde dayanışma tepkileri o kadar fazlaydı ki, hükümet alışılmadık bir zamanda da olsa onu eski durumuna döndürmek zorunda kaldı.

Cristina önemli bir noktanın altını çiziyor: “Bir kültür programı ancak ticari ve editoryal bağımsızlıkla sürdürülebilir. Ve her zaman onlara sahiptim. İki kanaldan uzaklaştırıldım ama konuklara ve programın konularına ilişkin herhangi bir şartlanma almadım. Televizyon büyük bir iştir ve kültürel program başka bir şeydir. Zaman değişti ama hâlâ buna değdiğine inanıyorum.”

2024 yılı kaygılarına ve yarım yıldır havasız kalmasına rağmen nihayet Şehir Kanalı, Bugün Jorge Macri tarafından yönetilen Buenos Aires şehrine bağlıdır. Yedi aptal Ulusal kamu TV'sinden daha küçük erişime sahip bir televizyona zaferle geri dönüyor, ancak takipçilerini memnun edecek kadar sağlam bir kalbi var.

*Yedi aptalSunuculuğunu Cristina Mucci'nin yaptığı program, cumartesi ve pazar günleri saat 12.30'da City Channel'da yayınlanacak. 29 Haziran Cumartesi gününden bu yana.